Trener personalny - pracuj z przyjemnością

Nowy zawód na horyzoncie - trener personalny

 

Kurs trenera personalnego

 

Więcej info na temat kursu pod adresem:

 

KURS TRENERA PERSONALNEGO

 

Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał w Polsce o zawodzie trenera personalnego (osobistego). Pojawił się on gdy w naszym kraju podniósł się poziom życia, a modną stała się dbałość o kondycje fizyczną, zdrowy styl życia i piękną sylwetkę.

 

Osoba wykonująca ten zawód może znaleźć pracę w klubach fitness i siłowniach, a także otworzyć własną działalność gospodarczą. Głównym celem trenera personalnego jest pomaganie klientom w ramach ich indywidualnych zajęć. Miejsce pracy zależy od rodzaju sportu, np. może być to sala gimnastyczna, siłownia, basen, park lub dom klienta. Trener osobisty z ogółu specjalizuje się w konkretnej dziedzinie sportu, tak jak kulturystyka czy fitness.

 

Na co musi zwracać uwagę trener personalny?

 

Swoją pracę powinien zaczynać od szczegółowego wywiadu z klientem, aby poznać jego charakter, stan zdrowia, kondycję, przyzwyczajenia i oczekiwania. Na tej podstawie układa dokładny plan ćwiczeń, treningów i odpowiednią dietę dopasowaną do osoby. Musi potrafić motywować klienta do ćwiczeń i utrzymania diety. Jego zadaniem jest także wpojenie podopiecznemu dobrych nawyków związanych ze sportem i żywieniem. Szczególnie ważna jest ciągła kontrola i monitoring efektów. Trener osobisty powinien być bardzo komunikatywny i wzbudzać zaufanie innych ludzi. Jednocześnie musi zachować pełen profesjonalizm w tym co robi i skupiać się na kliencie. Indywidualnie dla każdej osoby ustala długość i częstotliwość spotkań. Na zajęciach wykonuje plan od początku do końca, pamiętając o rozgrzewce i ćwiczeniach relaksujących po ciężkim treningu.

 

Treningi z trenerem osobistym przynoszą dużo lepsze efekty niż w przypadku zajęć grupowych na siłowni czy w klubie sportowym. Trener skupia się tylko na jednej osobie, opiekuje się nią, pokazuje błędy i dużo efektywniej motywuje do działania.

 

Każda osoba, która pozytywnie zda egzamin końcowy kursu, otrzyma dyplom trenera personalnego w eleganckiej twardej oprawie, oraz dwa certyfikaty - polski i międzynarodowy po angielsku.

 

Dyplom trenera personalnego

 

Najbliższe terminy kursu w Lublinie:

21 września 2013

12 października 2013

16 listopada 2013

 

Czas trwania: 50 godzin teorii (e-learning), 30 godzin praktyki.

Cena: 800 zł

 

Już teraz zarezerwuj miejsce na wybrany kurs!

 

O nas ...

Polskie Centrum Rekreacji Ruchowej to instytucja szkoleniowa kształcąca osoby dorosłe w zakresie rekreacji ruchowej, sportu i zarządzania w sporcie. 

Prowadzimy kursy instruktorskie, trenerskie, managerskie, szkolenia w wielu dyscyplinach sportu na terenie całej Polski. Podnieś swoje kwalifikacje razem z nami!

Lokalizacja kursów

Miasta kursów instruktorskich i trenerskich 2020

© 2020 Polskie Centrum Rekreacji Ruchowej ®. Wszystkie prawa zastrzeżone.