Kurs menedżera sportu ON-LINE

 

Zarezerwuj miejsce na kursie

 

 


 

Menedżer sportu to osoba z kompleksową wiedzą dziedzin typowo menedżerskich, ale także zarządzania, kierowania ludźmi w firmach, klubach sportowych, obiektach sportowych i innych instytucjach związanych ze sportem.

 

Zawód menedżera sportu jest odpowiedni dla osób chcących wiązać swoja przyszłość ze sportem, a szczególnie:

  • kadry zarządzającej, pracowników klubów i obiektów sportowych
  • trenerów, instruktorów, zawodników i sportowców kończących karierę
  • nauczycieli wychowania fizycznego
  • osób zrzeszonych w związkach i federacjach sportowych
  • organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych
  • osób, które zajmują się turystyką sportu i edukacją sportową
  • pracowników instytucji sportowych
  • wszystkich, którzy interesują się zarządzaniem w sferze sportowej

 

Menedżer sportu nie tylko zarządza. Jego zadania są często bardzo różnorodne. W różnych miejscach pełni różne role, w zależności od pracodawcy. Może być odpowiedzialny za kontakty z mediami, pozyskiwanie sponsorów, promocję i reklamę marki. Menedżerzy sportu także mogą odpowiadać za wizerunek sportowca i negocjacje jego kontraktów. Ingerują też w rozwój młodych talentów, szczególnie dbając o karierę utalentowanych dzieci.

 

Jakie cechy powinien posiadać idealny menedżer sportu?

 

Na pewno musi to być osoba bardzo komunikatywna i interesująca się sportem. Ważna jest także pracowitość, solidność, odporność na stres, a przede wszystkim silna motywacja i wiara w swoje możliwości. Menedżer sportu powinien potrafić przewidywać pewne sytuacje, łatwo dostosowywać się do nowych warunków. Ceniona jest zdolność szybkiego podejmowania decyzji i pełna koncentracja na tym co robi.

 

Zawód menedżera sportu daje również szanse prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jako, że sport jest obecnie bardzo dobrze rozwijającą się dziedziną, pojawia się coraz więcej firm, instytucji, które chcą w to inwestować. Tym samym pojawia się zapotrzebowanie na młodych menedżerów.

 

Jeśli spełniasz większość cech opisanych powyżej, Twoją pasją jest sport, na pewno odnajdziesz się w tej branży.

O nas ...

Polskie Centrum Rekreacji Ruchowej to instytucja szkoleniowa kształcąca osoby dorosłe w zakresie rekreacji ruchowej, sportu i zarządzania w sporcie. 

Prowadzimy kursy instruktorskie, trenerskie, managerskie, szkolenia w wielu dyscyplinach sportu na terenie całej Polski. Podnieś swoje kwalifikacje razem z nami!

Lokalizacja kursów

Miasta kursów instruktorskich i trenerskich 2020

© 2020 Polskie Centrum Rekreacji Ruchowej ®. Wszystkie prawa zastrzeżone.